Hlavní partner: ČSOB

S Československou obchodní bankou (ČSOB) spolupracujeme od roku 2018. Vytvořili jsme několik společných projektů zejména pro zvýšení bezpečí dětí v online prostředí a hospodaření s penězi.

Hravá aplikace Filip

Komplexní aplikace na téma digitální bezpečnost a finanční gramotnost obsahující videa, vzdělávací materiály, soutěže a hry, vhodná pro děti od 6. tříd ZŠ a žáky a studenty středních škol. Na aplikaci navázala od roku 2022 tzv. Filipova olympiáda, republiková zábavná soutěž zaměřená na finanční a digitální bezpečnost. Vítězům věnujeme volné vstupenky do science center.

Podcastové série

Na jaře roku 2022 jsme společně natočili sérii inspirativních podcastů pro děti a jejich rodiče pod názvem Tvoje cesta onlinem, která se věnuje klíčovým tématům spojeným s bezpečností na internetu a sítích a prevencí rizikového chování. V podcastech vystupují žáci základních a studenti středních škol. Na podzim stejného roku jsme vytvořili další sérii podcastů, tentokrát s názvem Respekt, planeto. Projekt ČSOB se zaměřuje na ohleduplný přístup k životnímu prostředí a udržitelnost všech oblastí života.

Společné aktivity ve science centrech 

V každém z našich center máme pro návštěvníky připraveny různé vzdělávací interaktivní hry, opět se zaměřením na finanční gramotnost a online bezpečí (Money box, Kde se berou peníze). 

Projektové dny s ČSOB

Základním i středním školám nabízíme také projektové dny, které připravujeme se specialisty na kybernetickou bezpečnost z ČSOB a Policie ČR. 

Respekt, Planeto! Workshop představuje způsob, jak se chovat k našemu prostředí všímavě a udržitelně. Děti se dozví, proč a jak šetřit peníze i planetu. Na energiích, vodě, jídle, při nákupech i v dopravě.

Peníze nejsou věda: Workshop na téma finanční gramotnosti dětem hravou formou vysvětlí, že peníze nerostou na stromech, jak hospodařit s rodinným rozpočtem a jak fungují moderní platební metody.

Tvoje cesta onlinem : Přednáška na téma bezpečné sebeprezentace na sociálních sítích a jaké může mít nevhodná sebeprezentace následky do budoucnosti. Dále o nejnovějších trendech kyberzločinců a to vishing, phishing a smishing.

Foto: Zdroj ČSOB


Předchozí článek