Stavte se za námi na Veletrh vědy! Připravili jsme si malou ukázku toho, co můžete zažít v science centrech

Veletrh vědy se koná od 30.5. do 1.6. 2024

Podívejte se přes termokameru, dotkněte se kapalného dusíku o teplotě -196 °C, vyzkoušejte, co umí profesionální vývěva či běžně používaná mikrovlnka. Prostě udělejte si návštěvu do naší neobyčejné fyzikální kuchyně. Díky našemu partnerství s ČSOB se můžete zdokonalit v oblasti peněz a ještě přijít na to, jak se lépe starat o udržitelnost ve své domácnosti. Chybět nebudou ani hlavolamy, logické hry a další překvapení. Nechte se pohltit experimentováním a chytrou zábavou, tak jako my! Na jednom místě tak zažijete dobrodružnou cestu za tím nejlepším ze všech českých center.

STÁNEK ČASC

iQLANDIA /čtvrtek – sobota/ 

Kriminalistika – workshop
Během workshopu si vyzkoušíte práci kriminalistů. Naučíte se snímat otisky prstů, vyplníte daktyloskopickou kartu, prozkoumáte povrch nábojnice, vyřešíte dvě jednoduché krimi úlohy a další aktivity.

Putovní hra Kriminálka

VIDA! /čtvrtek – pátek/

Teplo a chlad
Na stánku si můžete vyzkoušet sadu pokusů, které vás zahřejí, ale i ochladí. Mohou hořet bubliny? Proč nás pálí suchý led? Praskne nafouknutý balónek, když na něj posvítíme laserem? Zkoušeli jste prostrčit prst bublinou? 

Mobilní exponáty – založeny na principu iluzí.

TECHMANIA /sobota/

Biologie pod lupou

Ponořte se s námi do tajů živého světa a s pomocí lupy objevte, proč například kopřivy pálí. Objevte s námi návštěvníky ze světa hmyzu. Kolik nohou má vlastně mnohonožka? Jak fungují mimikry? Také se podíváme na to, jak fungují sopky a jaké je nejvyšší sopka Sluneční soustavy. A co ještě zajímavého můžeme ve vesmíru najít! Zkrátka to vezmeme od podlahy až do vesmíru!

SCIENCE SHOWS

PEVNOST POZNÁNÍ /čtvrtek/

Může mít popularizace vědy souvislost se starým dělostřeleckým skladem? Nahlédněte s námi za hradby areálu Korunní pevnůstky v Olomouci. V Pevnosti, kde byla dříve střežena Olomouc, dnes střežíme poznání. Vědu netvoří jen nudné výpočty a složité tabulky, je to svět plný kouzelných pokusů, překvapení a zábavy. Pokud jste dostatečně odvážní, nechte si zapálit plyn přímo na ruce, vyzkoušejte s námi dotek kapalného dusíku, který má teplotu – 196 °C, a pomozte nám odstartovat raketu nebo sopečnou erupci.

 iQLANDIA /pátek/

Science show iQLANDIA je intenzivní až čtyřicetiminutové představení s hereckými výkony, působivými výbuchy, vtipem a smíchem, do kterého naši zkušení lektoři zapojí i vás, a věřte, že si odnesete velký zážitek. Science show přináší přehlídku bláznivých pokusů z fyziky a chemie.


Předchozí článek