VIDA! další science centrum otevřeno

Na začátku prosince se v bývalém pavilonu D brněnského výstaviště otevřelo VIDA! science centrum – další z řady zábavních vědeckých parků. Co nabízí? Můžete si tu odpálit vodíkovou raketu, stát se hvězdou zpravodajství o počasí, zmrazit vlastní stín, zažít zemětřesení, rozpoutat tornádo nebo přijít na kloub záhadě Bermudského trojúhelníku.

Chytrá zábava pro celou rodinu

Na ploše téměř pět tisíc metrů čtverečních tu na hravé objevitele bez rozdílu věku čeká přes sto padesát interaktivních exponátů, díky kterým mohou lépe porozumět světu kolem nás. Doprovodný program zahrnuje představení plná vědeckých pokusů a speciální programy pro školní skupiny i veřejnost. Galerie pavilonu slouží k instalaci aktuálních výstav, z nichž první je věnovaná pasivním domům.

Unikátní expozice je rozdělena do čtyř hlavních tematických celků: Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět. Samostatná část Dětské science centrum je věnována dětem od 2 do 6 let.

Moravian Science Centre Brno

Projekt Moravian Science Centre Brno vznikl v roce 2009. Zodpovědnost za přípravu, realizaci a provoz brněnského zábavního vědeckého parku VIDA! na sebe vzal Jihomoravský kraj. Náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Václav Božek o projektu brněnského science centra říká: „Brněnské science centrum zcela zapadá do koncepce Jihomoravského kraje, který se profiluje jako jednička mezi regiony ČR v oblasti podpory vědy, výzkumu a inovací. Věříme, že VIDA! významně přispěje k pozitivnímu vnímání vědy u široké veřejnosti nejen v našem kraji.“ Název Moravian Science Centre Brno nadále nese příspěvková organizace, která je provozovatelem VIDA! science centra.

VIDA! má otevřeno každý den od 10:00 do 18:00 a to včetně vybraných státních svátků. Kompletní informace naleznete na stránkách www.vida.cz