Špuntí mise zamířila k nám. Splňte úkoly a získáte kamaráda

Ve dvou se to lépe táhne! Proto jsme se spojili v rámci MISE ŠPUNTIX s naším partnerem Českou televizí Déčkem a na cestu za objevováním nových technologií vytvořili společného parťáka  – dřevěnou skládací postavičku Špunta. Chcete ji získat? Máte ji mít! Neváhejte a vydejte se za dobrodružstvím. Připravili jsme pro vás zábavné a důmyslné úkoly. Odměnou bude právě Špunt.

Ve Světě techniky Ostrava najdete úkoly na téma nanotechnologie. Stačí si jen v obchůdku vyzvednout kartičku s tajenkou. Během víkendu 18. a 19. prosince můžete také plnit misi s tématikou robotů. Na workshopu se naučíte programovat malé OZOBOTY.

V zábavném vědeckém parku VIDA! v Brně mají skvělou mini expoziční hru. Na pokladně získáte materiál a projdete se expozicí. Zastavíte se u 3D tiskárny, elektronového mikroskopu nebo mikroprocesoru.

Kousek dál, ve Hvězdárně a planetáriu Brno, zase dostanete zajímavé pracovní listy, které jsou o tom, co byste měli vědět, než se vydáte do vesmíru. Kromě špunta zde můžete získat také barevné vystřihovánky.

V IQLANDII máte jedinečnou příležitost potkat roboty! Mají tam totiž Roboarénu s roboty, kteří se dokážou pohybovat do všech stran bez otočení, střílí laserové paprsky, a dokonce umí rozpoznávat lidi i různé objekty.

V olomoucké Pevnosti poznání se podíváte do všech expozic. Během této speciální Mise se ocitnete v minulosti a pokusíte se navrhnout stroj, kterým se vypravíte až ke hvězdám. Cílem projektu Mise Špuntix České televize Déčko je vzbudit v dětech zájem o vědu, seznámit je hravou a poutavou formou s technologiemi, které jsou běžnou součástí světa a neustále se vyvíjejí. Soutěž podporuje stejnojmenný desetidílný mini pořad a webová stránka, na které děti najdou online hru a spoustu vzdělávacích materiálů. Ke každému z témat na webu najdou dva soutěžní úkoly, vědátorský list a hru. V ní budou moct osídlit svůj vlastní asteroid a osadit ho budovami reprezentujícími jednotlivé technologie.

Plň úkoly a získej Špunta.