Déčko oslaví desáté narozeniny

Oblíbená dětská televizní stanice ČT D slaví kulatiny a jako místo oslav si vybrala science centra a planetária. Není divu, jde přece o místa, na která se děti vydávají za zábavou, rozptýlením, ale také za poznáním a objevováním nových světů. Na oslavu se sjedou osobnosti ČT : D i pohádkoví maskoti.

Gratulanti mohou ČT : D osobně blahopřát ve Světě Techniky v Ostravě, VIDA! science centru v Brně, liberecké iQLANDII, Techmanii Science Center v Plzni, Planetáriu a v Pevnosti poznání v Olomouci. Připojí se také Hvězdárna a planetárium Brno. V těchto institucích se bude konat jednodenní speciální program pro celou rodinu.

Návštěvníci science center se potkají s Večerníčkem, Patem a Matem, ale i s Jů a Helem nebo Ovečkou v pestrých barvách Déčka. Kromě slavných postaviček z pohádek si ale mohou z oslavy odnést u podpis oblíbené moderátorky nebo moderátora. Setkají se například s Janou Zajacovou a Ivo Martákem z pořadu Šikulové, Vojtou Klingerem ze Zvěda, Karlem Zimou ze soutěže Už tam budem?, Jakuem Voříškem ze Zpráviček nebo Alešem Valentou a Elen Černou z Lvíčat.

Každé science centrum si připravilo originální program, který by si malí i velcí rozhodně neměli nechat ujít. Připraveny budou například science show, obří nafukovací planety, interaktivní hry, bublinový workshop, vesmírná zmrzka nebo detektivní akademie. Lákavý bude určitě i model želvušky nebo kostým kosmonauta. Chystá se i pozorování Slunce a další projekce v planetáriu,” prozradil Roman Chvátal, programový koordinátor České asociace science center.

Konec prázdnin nebývá dětmi přijímán radostně. Přesto se v letošním roce mají na co těšit. Déčko totiž slaví 10 let. A slavit budeme ve velkém skoro celé prázdniny! Potkat naše maskoty či osobnosti Déčka, získat podpis, zažít zábavu a navrch se něčemu zábavnou formou přiučit mohou děti, ale i jejich rodiče, každou neděli až do 3.9. v science centrech ČR. Rád bych tímto poděkoval všem, co se na přípravách podílejí, a nejen dětem popřál hezkou zábavu,“ řekl Petr Koliha, ředitel ČT :D.

Více zde: Déčko v science centrech – Extra – Déčko – Česká televize (ceskatelevize.cz)

 

Termíny oslav v science centrech:

VIDA! science centrum v Brně

30. červenec

Promítání dětských pořadů z produkce ČT:D a letní VIDA! program. Maskoti Pat a Mat. Autogramiáda: Jan Adámek (AZ Kvíz Junior).

Svět Techniky v Ostravě

6. srpen

Interaktivní hry v Dětském světě: vezmi Duháčka kolem světa! Zdolej postupně Island, Austrálii nebo Severní pól. Cestou tě čeká spousta nebezpečí, dokážeš je překonat? Víš, jak se vyhnout obří lávě, která ti stojí v cestě za cílem? A pokud budeš mít během cesty hlad? Ulovíš si na svačinu rybu!
Kino s ČT:D: promítání dětských pořadů z produkce ČT:D, fotopoint: s Duháčkem až do vesmíru! Nafukovací planety Země a Mars + Raketa, zábavná science show se speciálními hosty z pořadu Šikulové! Autogramiáda: Jana Zajacová a Ivo Marták (Šikulové).

Techmania Science Center v Plzni

13. srpen

Promítání pořadů z produkce ČT:D v sálu 3D Cinema, maskoti ČT: D, autogramiáda: Vojta Klinger (Zvěd).

iQLANDIA v Liberci

20. srpen

Stolní exponáty, hlavolamy, bublinový workshop, vesmírná zmrzka z tekutého dusíku, dorazí maskot RobíQ a maskoti ČT:D Jů a Hele. Autogramiáda: Karel Zima (Už tam budem?)

Pevnost poznání v Olomouci

27. srpen

Kriminalistické úkoly z letní hry Detektivní akademie Strážců poznání. Nafukovací planety na nádvoří, experimenty a úkoly z pořadu Už tam budem? Chemické pokusy – tvrdnutí pektinu v kyselém prostředí, statická elektřina na pinpongových míčcích, padání magnetu měděnou trubicí, pokusy s termokamerou, skládání svítící periodické tabulky nebo LEGO vozítko). Promítání dětského dokumentárního filmu – Ozvěny AFO. Autogramiáda: Roman Pastorek (Bludiště).

Hvězdárna a planetárium Brno

3. září

Projekce v sále digitária. Nafukovací model želvušky nebo planety, dorazí maskot kosmonaut. Za příznivého počasí se koná pozorování Slunce v době od 13 do 16 hodin. Speciální hosté a autogramiáda: Petr Koliha (ředitel ČT:D), Jakub Voříšek (Zprávičky), Aleš Valenta, Elen Černá (Lvíčata) a loutkovodička s loutkou (Leonka).