• Adresa

  Křížkovského 554/12, 603 00 Brno
 • Webové stránky

  www.vida.cz
 • E-mail

  info@vida.cz
 • Telefon

  +420 515 201 000

Nejdřív rozpoutat tornádo a ustát zemětřesení, pak se projet na kole po laně několik metrů nad zemí, zahalit město do husté mlhy, vstoupit do obřího srdce, vyzkoušet si moderování počasí nebo trénink pilota stíhačky, postavit magnetickou sochu a nakonec zmrazit vlastní stín. Neuvěřitelné? Ne, to všechno můžete během jediného dne zažít v brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! 

 

Na ploše 6200 m2 tu najdete více než 180 exponátů, se kterými si můžete hrát a objevovat tak svět kolem nás. Expozice je rozdělena do šesti různých sekcí: Planeta, Civilizace, Člověk, Mikrosvět, Venkovní expozice (otevřena za hezkého počasí od května do konce září) a Dětské science centrum pro nejmenší návštěvníky od 2 do 6 let. 

 

Součástí centra je prostor pro dočasné výstavy, které se střídají přibližně jednou za půl roku a věnují se pokaždé jinému tématu. Při každé návštěvě si můžete užít také bohatý doprovodný program – promítání 3D filmů, představení s pokusy v Divadle vědy, pokladovou hru přímo v expozici nebo víkendové labodílny. VIDA! science centrum také pravidelně pořádá oblíbené eventy pro rodiny s dětmi (festival kutilství Bastflest, Víkend v mikrosvětě, Robotí sobotu), ale třeba i cyklus večerů pro dospělé pod hlavičkou VIDA! After Dark. Samozřejmostí je také bohatá nabídka programů pro školy. Po čas uzavření centra z důvodů pandemie, zpřístupnila VIDA! portál s více než stovkou pokusů, populárně-naučných videí i návodů na vyrábění, které si můžete užít z pohodlí domova. Více v sekci VIDA! na doma →

 

Zábavní vědecký park VIDA! sídlí v bývalém pavilonu brněnského výstaviště a byl otevřen v prosinci 2014. Jeho provozovatelem je příspěvková organizace s názvem Moravian Science Centre Brno, zřízená Jihomoravským krajem.


Sdílet