• Adresa

  Vítkovice 3004, 703 00 Ostrava
 • Webové stránky

  www.dolnivitkovice.cz
 • E-mail

  recepce.stc@dolnivitkovice.z
 • Telefon

  +420 595 955 740

Svět Techniky Ostrava je science centrum, které se zaměřuje na popularizaci především technických a přírodovědných oborů, které mají tradici v regionu i České republice. 

Svět Techniky Ostrava se skládá ze dvou sousedících objektů. Interaktivní expozice Malý Svět Techniky U6 je zakomponovaná v původní industriální budově, návštěvníci zde odhalí tajemství technických vynálezů a zavítají do historie technického pokroku od průmyslové revoluce po současnost.

 

Velký Svět Techniky, druhé moderní science centrum, naleznete hned přes cestu za úchvatnou zrcadlovou fasádou. Návštěvníkům nabízí čtyři stálé interaktivní expozice – Dětský svět, Svět vědy a objevů, Svět civilizace a Svět přírody. Dále se uvnitř budovy nachází prostor pro dočasné výstavy, které se pravidelně obměňují. Nechybí ani 3D kino s promítacím plátnem úctyhodných rozměrů (18×10 metrů) a Divadlo vědy, kde mohou návštěvníci zažít vědu na vlastní kůži. Součástí Velkého Světa Techniky je také střešní zahrada, která se rozprostírá na ploše 2000 m².

 

Návštěvníci ve Světě Techniky naleznou stovky zábavných a poučných atrakcí, u kterých se pobaví nejen děti, ale i dospělí. Svět Techniky je otevřen jak pro veřejnost, tak pro školy a disponuje moderně vybavenými učebnami, laboratořemi a dílnami.


Předchozí

Sdílet