Mise Superjá baví návštěvníky v science centrech

Pobavit se, dozvědět se spoustu zajímavostí, potrénovat ducha i tělo. To vše, a ještě více si klade za cíl mise Superjá ČT Déčka, které spolupracuje s našimi science centry. Zábava pokračuje i v dubnu.

Člověk a zvíře v Techmánii

1. 4. – 30. 4. 2023

Návštěvníci Techmánie mají unikátní příležitost porovnat si své schopnosti s obyvateli říše zvířat. Každý tak může otestovat např. dynamiku svého oka s orlím zrakem, vyzkoušet frekvenci svého sluchu v porovnání s delfíny či netopýry, seznámit se s rozdílem mezi orientačními schopnostmi nártouna a sebe sama.

Trénuj mozkové závity

1. 4. – 30. 4. 2023

Kdo navštíví Pevnost poznání, vstoupí zároveň do osmimetrové makety lidského mozku, kde se před ním zjeví neuronová síť v celé své kráse! Čekají na vás 3D piškvorky, logické úkoly i zapeklité hlavolamy a šifry. A jakmile budete mít hlavu jako pátrací balón, stačí na vlastní (ne)bezpečí vyzkoušet jednu z nejoblíbenějších atrakcí – tzv. gyroskop. Vězte, že se budete cítit jako pilot akrobatického letounu.

Hraj Fair Play!

1. 4. – 30. 4. 2023

Ve Světě techniky má každá hra svá pravidla. Hrát fair play ve hře i v životě by mělo být samozřejmostí. Malí i velcí návštěvníci si zde mohou ověřit, jak fér dokážou být nejen jeden k druhému, ale i k lidem, kteří to v životě nemají tak jednoduché. Místní expozice Žít normálně k tomu dopomůže. „Zastřílej si do terče se slepeckými brýlemi a buď fair vůči osobám se zrakovým postižením,“ zvou animátoři ze Světa techniky.