Jezděte vlakem, sbírejte body a vstup k nám budete mít za hubičku

České dráhy všem svým cestujícím nabízí lákavou možnost. Za každý kilometr ujetých ve vlaku s logem ČD mohou cestující obdržet body. A za ně získají slevu do našich science center. Lidem se tak naskýtá lákavá nabídka – cestovat a chodit se vzdělávat a bavit za méně peněz.

Česká asociace science center se dohodla na spolupráci s Českými drahami. Cílem je nabídnout lidem nejen pohodlné cestování, ale hlavně možnost slevy na vstupném do science center. Výherci této „fúze“ jsou cestující a jejich snadnější cesta za poznáním a zábavou. Na ni koneckonců mohou dojet vlakem.

Kde platí sleva a jaká?
Slevu na vstupném nabízí iQLANDIA a iQPARK v Liberci.  Na návštěvníky zde čeká 11 expozic a více než 400 exponátů. V ceně vstupenky jsou i badatelské aktivity, různé workshopy a science show. Za 60 ČD bodů získají cestující 20% slevu na vstupném při on-line nákupu.

Brněnská Vida má na 6200 metrech čtverečních více než 180 interaktivních exponátů. Díky nim mohou malí i velcí badatelé zkoumat a objevovat, jak funguje svět kolem nás. Zjistí, jak se chová tornádo, vstoupí doprostřed srdce nebo otestují, jak se cítí piloti stíhaček. Různé programy tam běží každý den. Za 70 ČD bodů je sleva 20% na vstupném.

Ostravský Svět techniky se zaměřuje na popularizaci technických i přírodovědných oborů. Má hned dva světy, malý a velký. Návštěvníci v nich zkoumají nejen technické vynálezy, ale jsou doslova vtáhnuti do interaktivní expozice, ve které se dozvídají zábavnou formou spoustu zajímavostí. Za 60 ČD bodů je sleva na vstupném ve výši 20%.

Pevnost poznání v Olomouci nabízí návštěvníkům čtyři expozice s desítkami originálních exponátů. Kdo přijde, ocitá se v říši vědy a poznání. A protože pevnost patří Přírodovědecké fakultě Palackého univerzity v Olomouce, animátory jsou studenti, kteří své nadšení pro vědu hravě předávají dětem i dospělým. Zde za 70 ČD bodů získají cestující k jedné zakoupené vstupence druhou zdarma.

Co jsou ČD body a jak je získat
Lidé, kteří cestují často vlakem Českých drah, si mohou aktivovat věrnostní program a za každý nákup na e-shopu získají body. A za ně slevu třeba právě do science center. Za každých projetých deset korun dostanou jeden bod.

Více informací najdou zájemci zde: Jak funguje věrnostní program ČD Body | České dráhy (cd.cz)