Školáci si v science centrech prožijí výuku

Science centra připravila po letních prázdninách lákavé programy pro školy. Například olomoucká Pevnost poznání vytvořila širokou nabídku výukových programů pro děti z mateřinek, základních i středních škol. Letos je mimořádně rozmanitá. Kurzy navíc spolehlivě doplňují probíranou látku, kterou se žáci učí nejen ve fyzice, ale i v zeměpise, matematice, v chemii a biologii, ale poněkud překvapivě i v dějepise.

„Vzdělávací programy vytváříme tak, aby navazovaly na rámcové vzdělávací programy a harmonicky doplňovaly formální výuku v neformálním prostředí interaktivního science centra. Několikaletá praxe a systém zpětné vazby nám umožnily edukační proces výrazně zefektivnit a zatraktivnit,“ vysvětlil programový ředitel Pevnosti poznání Roman Chvátal.

Novinky v Pevnosti poznání:

Zlomky kuchyně (matematika)
Vaření není žádná věda, ale ani při něm se bez matematiky neobejdete. Pokud vám není cizí pojem zlomek a máte skupinového ducha, tak se i vy můžete stát šéfkuchaři.

Příběh rytíře (historie)
Rytíři: odvážní válečníci v lesklé zbroji, zápolící v turnajích a na bitevních polích. Byli ale rytíři jen a pouze válečníci? Zachraňovali princezny, jak se vypráví v pohádkách?

Mikrovlnou za rubínem (chemie)
Uvěříte nám, když řekneme, že si můžete vyrobit rubín v mikrovlnce? Máme ji v domácnosti téměř všichni, ale víme, jak vlastně mikrovlnka funguje?

Všude samé nano (chemie)
Ať už ve sci-fi filmech nebo během covidové pandemie, o nanotechnologiích už slyšel asi každý z nás. Co ale vlastně to NANO znamená, co dává těmto materiálům ty magické vlastnosti?

Celou nabídku najdou zájemci zde: Vzdělávací programy