Hrajeme si a soutěžíme s Déčkem

Česká science centra aktivně spolupracují s Českou televizí. Programy se navzájem prolínají a malí návštěvníci poznávají, hrají si a tvoří doma u televizních obrazovek i v našich centrech.

Mise České televize nazvané SUPERJÁ!

Celoroční soutěž si klade za cíl nadchnout děti pro pohyb a zdravý životní styl. K soutěži se jako partner přidává také Česká asociace science center (ČASC). Ve vybraných institucích mohou návštěvníci splnit zajímavé úkoly a vyzkoušet zábavné aktivity. Lektoři v science centrech (VIDA! Techmania, iQLANDIA, Pevnost poznání, Svět techniky) připraví každý měsíc něco nového na tato témata: tělo; tým; soutěživost; mysl; odpočinek a energie; odhodlání a výdrž; fair play; kalokagathia. Soutěžící získají nejen super zážitky, ale také originální odměnu v podobě dřevěné skládačky Kolocvič. Více informací najdete zde: Odkaz na web ČT.

Expozice ČT Déčka v science centrech

Jaké to je být kameramanem nebo televizním reportérem? V jednotlivých českých science centrech najdou malí i velcí návštěvníci části expozic, v nichž tohle a spoustu dalšího vyzkouší. Stačí si jen vybrat a navštívit je.
A pokud objedou aspoň tři, návštěvu 4. budou mít bezplatnou díky cestovnímu pasu českých science center! Tak hurá na cesty, sbírat nejen razítka, ale hlavně zážitky!
Více informací najdete zde: Déčko

Mise Špuntix

Celoroční poznávání nových technologií na webových stránkách ČT Déčko se prolíná s našimi science centry. Děti zkoumají a hrají si podle připravených videí, s hracími pracovními listy a s programem nabízených přímo v jednotlivých science centrech.
Více informací najdete zde: mise-spuntix