Spolupráce ČASC a ČSOB

S Československou obchodní bankou spolupracuje Česká asociace science center již od roku 2018. Vytvořili jsme společně několik vzdělávacích aktivit na podporu finanční gramotnosti. Díky této spolupráci bylo možné ve všech science centrech navštívit workshopy či projít expozice s tématikou peněz a hospodaření s nimi.

V této spolupráci pokračujeme, dále ji rozšiřujeme a obohacujeme.

Pro zlepšení finanční gramotnosti dětí a žáků doporučujeme využít hravou aplikaci Filip. Zahrnuje videa, vzdělávací materiály a testy, umožňuje sbírat zlaťáky, zvyšovat svou úroveň znalostí v oblasti financí a digitální bezpečnosti, soutěžit ve znalosti v rámci vlastní školy i mezi dalšími přihlášenými školami z celé republiky.

Společně podporujeme zvyšování povědomí o digitální bezpečnosti. Vyvinuli jsme společně jednoduchou elektronickou verzi hravého testu na ověření znalostí a dovedností v této oblasti. Vyzkoušet si je můžete on-line na tomto odkazu nebo při osobní návštěvě Světa techniky. 

Je hotová série zajímavých inspirativních podcastů na téma digitální bezpečnosti, do které jsou zapojeni i studenti. Poslechnout si je můžete zde: www.csob.cz/tvojecestaonlinem.